Buturugeni-Magura

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
CASPER
new member
Mesaje: 11
Membru din: 19 Mai 2008 21:53
Localitate: Bucuresti

Buturugeni-Magura

Mesaj de CASPER » 20 Mai 2008 01:05

Va salut.Am si eu o intrebare pt cei care au pescuit pe Buturugeni-Magura:Care sunt locurile unde se poate prinde crap si ten?Am fost de 2 ori si nu am avut nici o trasatura.Mentionez ca am dat la boilles si la porumb.Balta este frumoasa dar in cele 2 partide nu am vazut pe cineva sa prinda crap sau ten.Are o momeala anume,sau anumite locuri pe balta unde mananca?
:!:
PESCUIT,doar atat...

matei1971
member
Mesaje: 124
Membru din: 19 Noi 2007 18:04
Localitate: bucuresti

Mesaj de matei1971 » 20 Mai 2008 20:26

ctenul se prinde la porumb dulce, incearca de pe peninsula sau de pe insula mare. crapul la fel!

Avatar utilizator
CASPER
new member
Mesaje: 11
Membru din: 19 Mai 2008 21:53
Localitate: Bucuresti

Mesaj de CASPER » 21 Mai 2008 21:52

matei1971 scrie:ctenul se prinde la porumb dulce, incearca de pe peninsula sau de pe insula mare. crapul la fel!
Multumesc mult Matei.O sa iti urmez sfatul si o sa dau dupa peninsula spre insula.Sper sa am rezultate :-?
PESCUIT,doar atat...

catalin_marcu
junior member
Mesaje: 91
Membru din: 02 Feb 2007 00:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de catalin_marcu » 25 Mai 2008 23:59

Salutare.

Pentru cei care frecventeaza aceasta balta, daca ajung pe balta sambata dimineata in jur de 4:30-5:00 am sanse sa gasesc un loc liber? Am inteles ca balta nu e prea mare...
Si inca o nelamurire, in care din cele 2 zone ale baltii NU sunt agataturi? In cea cu insule sau in cealalta?

Multumesc, fir intins!
Catalin.

Avatar utilizator
CASPER
new member
Mesaje: 11
Membru din: 19 Mai 2008 21:53
Localitate: Bucuresti

Mesaj de CASPER » 26 Mai 2008 20:42

catalin_marcu scrie:Salutare.

Pentru cei care frecventeaza aceasta balta, daca ajung pe balta sambata dimineata in jur de 4:30-5:00 am sanse sa gasesc un loc liber? Am inteles ca balta nu e prea mare...
Si inca o nelamurire, in care din cele 2 zone ale baltii NU sunt agataturi? In cea cu insule sau in cealalta?

Multumesc, fir intins!
Catalin.


Cu locurile libere nu stiu ce sa iti zic,depinde,dar cand ajungi pe balta vb cu adiministratorul,dnl. ONEL.este un tip de treaba,el te poate indruma catre locurile fara agatatura.FIR INTINS.
PESCUIT,doar atat...

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 26 Mai 2008 21:11

Nu mai fugiti de agatatura ! Acolo ii place LUI sa stea.... :D

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 26 Mai 2008 21:14

vladut mateianu scrie:Nu mai fugiti de agatatura ! Acolo ii place LUI sa stea.... :D
iar dai din casa...... :lol:

catalin_marcu
junior member
Mesaje: 91
Membru din: 02 Feb 2007 00:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de catalin_marcu » 26 Mai 2008 21:44

vladut mateianu scrie:Nu mai fugiti de agatatura ! Acolo ii place LUI sa stea.... :D
Nu as fugi daca nu ar fi riscul de pierdere a monturilor... La 20-30 RON ansamblul incepand cu inaintasul si pana la carlig parca nu mi-ar conveni sa am 2-3 agataturi pe zi. Poate mai incolo imi voi permite dar acum in nici un caz.
Totusi, am auzit ca sunt ceva carlige speciale de pescuit in agatatura care reduc riscul de a agata structurile subacvatice.
Da cineva din casa? :D

Respect,
Catalin.

Avatar utilizator
Sionut
senior member
Mesaje: 450
Membru din: 23 Apr 2003 12:58
Localitate: Popesti-Leordeni

Mesaj de Sionut » 27 Mai 2008 09:27

catalin_marcu scrie:
vladut mateianu scrie:Nu mai fugiti de agatatura ! Acolo ii place LUI sa stea.... :D
Nu as fugi daca nu ar fi riscul de pierdere a monturilor... La 20-30 RON ansamblul incepand cu inaintasul si pana la carlig parca nu mi-ar conveni sa am 2-3 agataturi pe zi. Poate mai incolo imi voi permite dar acum in nici un caz.
Totusi, am auzit ca sunt ceva carlige speciale de pescuit in agatatura care reduc riscul de a agata structurile subacvatice.
Da cineva din casa? :D

Respect,
Catalin.
http://www.totalfishing.ro/product_thum ... =100&h=100

Un model ar fi asta...sunt convins ca mai sunt si altele(Gamakatsu Super Snag)
Asociatia Pescar Sportiv -APS
http://www.pescar-sportiv.ro/

catalin_marcu
junior member
Mesaje: 91
Membru din: 02 Feb 2007 00:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de catalin_marcu » 27 Mai 2008 19:40

Sionut scrie:
catalin_marcu scrie:
vladut mateianu scrie:Nu mai fugiti de agatatura ! Acolo ii place LUI sa stea.... :D
Nu as fugi daca nu ar fi riscul de pierdere a monturilor... La 20-30 RON ansamblul incepand cu inaintasul si pana la carlig parca nu mi-ar conveni sa am 2-3 agataturi pe zi. Poate mai incolo imi voi permite dar acum in nici un caz.
Totusi, am auzit ca sunt ceva carlige speciale de pescuit in agatatura care reduc riscul de a agata structurile subacvatice.
Da cineva din casa? :D

Respect,
Catalin.
http://www.totalfishing.ro/product_thum ... =100&h=100

Un model ar fi asta...sunt convins ca mai sunt si altele(Gamakatsu Super Snag)
Multumesc. Fir intins!

Scrie răspuns