Locuri de pescuit in Jud. Sibiu si imprejurimi

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
TheGame
new member
Mesaje: 9
Membru din: 26 Mai 2008 10:21
Localitate: Sibiu
Contact:

Locuri de pescuit in Jud. Sibiu si imprejurimi

Mesaj de TheGame » 31 Mai 2008 12:57

Salutare,

stiti careva Balti in judetul sibiu??
Sau in Apropiere??
In afara de Sacel....
Gone fishing!

andrei65
junior member
Mesaje: 36
Membru din: 04 Mar 2008 14:53
Localitate: JUD.SIBIU

Mesaj de andrei65 » 02 Iun 2008 14:08

Bradeni , linga Agnita caras frumos 500-800gr , salau , crap 1-3kg , 30ron ziua 20ron noaptea , fir intins .

adi.oprea
veteran
Mesaje: 868
Membru din: 15 Ian 2007 19:55
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Mesaj de adi.oprea » 11 Iun 2008 09:44

Cris, Mures, Somes Zau de Campie, Dostad, Taga, Taul Popii, Sacalaia, Ghioroc, Cincis,Tileag, Firiza, Bezid,Aurel Vlaicu,Vint,Daia,Romos :lol: bazine piscicole cu apa statatoare (afluenti ai Raului Mures, balti, iazuri) cu o suprafata totala de peste 149 ha…etc :shock: . Asta-i teorie normal :D
Sa nu-ti fie frica de perfectiune, niciodata nu o sa o atingi

Avatar utilizator
lucim23
member
Mesaje: 278
Membru din: 16 Apr 2008 16:25
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de lucim23 » 11 Iun 2008 14:21

adi.oprea scrie:Cris, Mures, Somes Zau de Campie, Dostad, Taga, Taul Popii, Sacalaia, Ghioroc, Cincis,Tileag, Firiza, Bezid,Aurel Vlaicu,Vint,Daia,Romos :lol: bazine piscicole cu apa statatoare (afluenti ai Raului Mures, balti, iazuri) cu o suprafata totala de peste 149 ha…etc :shock: . Asta-i teorie normal :D
aloooo......geografiaaaa.................jumatate din lacurile care le-ai enumerat nu sunt prea aproape de sibiu.............de fapt.............nu sunt nici macar in judetul Sibiu, dar nah........ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

adi.oprea
veteran
Mesaje: 868
Membru din: 15 Ian 2007 19:55
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Mesaj de adi.oprea » 11 Iun 2008 15:19

Luci fara suparare are de ales locuri situate intre 65-220 km.Mai sunt si altele mai in apropiere dar se pare ca nu prezinta interes din moment ce nu le spune nimeni sau invers interesul e prea mare ca sa fie facute publice.Pentru mine ca distanta sunt OK oricare dintre ele si chiar daca trebuie sa mai fac inca 200-400 km.
Nu cred ca putem stabili noi
ce inseamna "apropiere" pt dansu
atata timp cat nu ne specifica o distanta "limita".
Sa nu-ti fie frica de perfectiune, niciodata nu o sa o atingi

Avatar utilizator
lucim23
member
Mesaje: 278
Membru din: 16 Apr 2008 16:25
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de lucim23 » 11 Iun 2008 18:47

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: no problem...........oricum a fost amuzant :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
sper ca nu te-am suparat nici eu............
fire intinse si sa ne vedem p undeva p lac...................

Avatar utilizator
florynel
junior member
Mesaje: 97
Membru din: 06 Mar 2007 23:48
Localitate: Sibiu
Contact:

Mesaj de florynel » 17 Iun 2008 08:39

TheGame poti incerca pe baltile de la Vestem.Anul trecut taxa era de 50 RON/3 bete.Am inteles ca anul acesta s-a dat drumul si la o balta catch/release.Se prindea ciortan destul de bine acolo anul trecut.Poti incerca si pe balta de la Colun.Cobori sub barajul de la Scorei si mergi pe drumul ala pana dai de o balta.Balta are somn mare, stiuca crap .Taxa e 30 Ron pe zi si 30 Ron pe noapte.Se prinde destul de bine cand nu umbla patronul la apa.
Poti incerca si la mandra pe lacul Butalau.Am un prieten care a mers de vreo 5 ori acolo anul asta, a luat ceva ciortani.Taxa e de 25 Ron/zi.La Dostad nu mai e cea fost odata, taxa pe prima balta e de 80 Ron de la rasaritul soarelui pana la apusul soarelui.Nu stiu cat peste mai este acolo.La Sacel daca vrei sa mergi incearca pe balta de catch&release.Cu boiless poti prinde bine acolo.

Fire intinse

sorinB
senior member
Mesaje: 499
Membru din: 01 Aug 2008 18:44
Localitate: sibiu

Mesaj de sorinB » 01 Aug 2008 20:10

Salutare,
De lacul Butalau (Mandra), mai aveti ceva noutati? Se prinde ceva crap, salau pe acolo?
Luni vreau sa fac o iesire de 24h si mi-ar fi de folos info voastre.
Mersi si fir intins!

Scrie răspuns