Peris Sezon 2008

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 17 Iul 2008 20:53

Deci pe scurt, eu sper ca tot ce veti invata din acest film sa va aduca cat mai multe capturi, si satisfactii.
Sper ca va raspunde la multe intrebari si probleme care apar in diferite situatii, de care ne lovim toti pe balta.
Filmul s-a facut special pt. voi cei care sunteti in "ceatza" in acest sport si nu stiti de unde sa incepeti, ce sa faceti si cand sa faceti anumite chestii.
Concluziile o sa le trageti voi dupa vizionare.

Ideea si realizarea imi apartine si o "gandesc" de aprox. 1 an. Spre fericirea mea am reusit sa o pun in practica fara piedici sau alte probleme, cu ajutorul unor prieteni de nadejde din care il amintesc pe Banksy, care m-a ajutat la realizarea filmului, Pascan Adrian care a avut rabdarea de a filma ore intregi cu camera in soare, si Bebecrapu care ne-a ajutat sa ne mai descretim fruntile prin intermediul unor aberatii instantanee :mrgreen:
Multe multumiri domnului ing. Albastroiu ....nu am cuvinte, un om deosebit care ne-a uimit prin amabilitatea sa, mai ales ca a fost de acord cu diferite idei mai ciudate aplicate in film..

Deasemenea as dori sa multumesc sponsorilor care m-au susitinut atat material cat si spiritual: Negrea Florin (Florioro) si domnului Doru Morar - Intend Computer.


Am filmat timp de 6 zile de dimineatza pana seara, pe canicula, in soare (37 grade)....dar dedicatia si pasiunea pt. aceasta arta m-au facut sa trec peste aceste impedimente.
S-au filmat aprox. 14 ore de material, din care sper sa scot aprox. 4 dvd-uri.

Satisfactia de a face acest film a fost pt mine...fara cuvinte si sper ca si voi sa aveti aceeasi satisfactie pe lac, dupa ce vizionati, invatati si aplicati ceea ce se prezinta in film.

Vreau sa precizez ca si pana acum: "Filmul este dedicat celor care sunt la inceput in acest sport si vor sa invete cum se prinde marea captura. Nu incerc sa dau lectii nici unei valori ale acestui sport."

Respectele mele. 8)

P.S. Am uitat sa multumesc lui Vlad (pescarusu nebun) pentru patul de crap ce mi l-a oferit. Merci domnu' ...deasemenea lui Danezu' pentru amabilitate si colaborare (insanatosire grabnica)
Ultima oară modificat 18 Iul 2008 16:02 de către M@tr|X|, modificat de 3 ori în total.
Razvan Grindean
- carp addicted-

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 17 Iul 2008 21:14

Stiam ca esti la Peris, am vrut sa trec sa ne cunoastem personal dar nu am avut timp nici sa respir. Poate data viitoare......
Felicitarile mele pt. ceea ce vrei sa faci. :D
ps- montura cu elastic o sti? :mrgreen:
glumesc Matrixe....fir intins.

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 17 Iul 2008 21:26

:lol: :lol: :lol:
Chiar ma gandeam ca poate vi pe acolo...eh n-a fost sa fie, lasa ca anul viitor sper sa mai vin incolo in primavara si poate stam la o poveste.

Merci de urari. ;-)
Razvan Grindean
- carp addicted-

Avatar utilizator
Vlad_Colceriu
veteran
Mesaje: 667
Membru din: 17 Apr 2008 20:19
Localitate: Bucuresti-Titan
Contact:

Mesaj de Vlad_Colceriu » 17 Iul 2008 23:25

Patu schiop e deja consacrat.... Placerea a fost de partea mea si a patului... Nu il mai spal 5 ani! :)) :D :D
Imagine

Avatar utilizator
Banksy
new member
Mesaje: 18
Membru din: 11 Ian 2008 13:07

Mesaj de Banksy » 17 Iul 2008 23:29

Pescarusule....esti de-a dreptul fenomenal.....imi pare rau ca nu te cunosc de mai demult....
Banksy

Avatar utilizator
Vlad_Colceriu
veteran
Mesaje: 667
Membru din: 17 Apr 2008 20:19
Localitate: Bucuresti-Titan
Contact:

Mesaj de Vlad_Colceriu » 17 Iul 2008 23:36

asa mi-a spus si nevasta-mea ieri... cand am venit de la peste....
Imagine

Avatar utilizator
zenhor
senior member
Mesaje: 322
Membru din: 01 Iun 2008 13:51
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zenhor » 18 Iul 2008 16:06

Din pacate nu am internet de aproape doua saptamani :( . Acum am intrat de la serviciu si am vazut.
Felicitari pentru initiativa!
Tot respectul!

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 19 Iul 2008 15:10

Imagine
Razvan Grindean
- carp addicted-

florin2008
new member
Mesaje: 15
Membru din: 16 Iul 2008 12:29
Localitate: Deva

Peris Sezon 2008

Mesaj de florin2008 » 19 Iul 2008 15:39

super tare!!!!! tineo tot asa k e bine. fain de tot chestia asta :!: :!: 8)

Este emisiune sau pe dvd facuta si pus pe piata?

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 19 Iul 2008 21:32

Filmul se va pune pe aprox. 4 dvd-uri, dar mai dureaza ceva timp pana se monteaza.
Razvan Grindean
- carp addicted-

Scrie răspuns