Santejude,Jud Cluj

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

cristimoldovan
new member
Mesaje: 8
Membru din: 26 Mai 2009 21:12
Localitate: Turda
Contact:

Noutati ?????????

Mesaj de cristimoldovan » 03 Mai 2010 14:12

Buna, ceva noutati despre lacul de la Santejude? Care este regulamentul, care sunt noile taxe? Anul trecut spuneau ca vreau sa populeze cu exemplare peste 10 kg, stie cineva ceva?

Avatar utilizator
paul_m
junior member
Mesaje: 62
Membru din: 30 Mar 2004 14:34
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de paul_m » 06 Mai 2010 19:52

Astazi am fost la Santejude, am prins cam 15 buc, nu i-am numarat exact dar cam pe acolo au fost, la unii le scoteam carligu din gura fara sa ii mai scot pe mal. Cei mai mici de 1.5 kg, cel mai mare aprox 5kg, vizavi insa s-a prins si de 7 kg. A intrat si un ten cam de 3 kg si un fitofag de 2 :) Mananca si la boilies solubil si porumb. Am folosit momitor cu praf Marine Halibut de la Dynamite(merg si alte sigur) porumbul cu aroma de capsuna si porumb expandat pe firul de par
E super ca poti testa monturi si momeli si poti face diferente intre ele.
Taxa e 30 ron pe 12 ore, 55 ron pe 24 si scade pe masura ce creste durata partidei, astazi am vorbit si eu cu Tibi, administratorul, om de nota 10+ si vrea intr-adevar sa aduca si crapi mai mari de 10kg, oricum si acum densitatea de peste e foarte mare si cum au inceput sa manance pe boilies intra si mai mari. Mai zicea ca daca are oameni vrea sa organizeze si concursuri (in iarna a pus pontoane pe malul lacului si pescuitul e mult mai comod si mai curat)
Astazi eram 4 pescari pe toata balta si toti au prins bine, toti pestii i-am luat intre 5 dimineata si ora 14 ca pe urma a inceput sa ploua si in adidasii mei se adunase cam multa apa, pe scurt, o partida scurta dar reusita. Ca de obicei, curatenia si linistea la ele acasa
Cand pestele se hotareste sa ia momeala... onoreaza pescarul, cand pescarul pescuieste sportiv... onoreaza pestele

Avatar utilizator
silviu_ms
senior member
Mesaje: 371
Membru din: 07 Apr 2008 09:45

Mesaj de silviu_ms » 06 Mai 2010 20:11

cam cat de aglomerat e in timpul weekendului? sunt locuri destinate doar pescuitului C&R? :roll:

cristimoldovan
new member
Mesaje: 8
Membru din: 26 Mai 2009 21:12
Localitate: Turda
Contact:

Mesaj de cristimoldovan » 07 Mai 2010 09:47

Multumesc Paul_m merg si eu pe sambata, sper la o partida de 72 ore, daca permit conditiile meteo :D

attila_cj
senior member
Mesaje: 335
Membru din: 20 Ian 2008 19:47
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de attila_cj » 17 Aug 2010 20:37

Salutare la toata lumea
Postez cateva poze de la partida de duminica,aprox.12 ore,am reusit sa prind 11 buc.,intre 2si 7 kg,3 cteni si 8 crapi,si am avut cam atatia rateuri,din cauza ca am pescuit pe ultimul loc pe coada lacului,foarte aproape de buza stufului,si cam toti pestii au luat spre stuf,pe unii am reusit sa-l intorc,pe altii nu.toti pesti au fost prinsi pe porumb,toti au fost eliberati foarte repede din cauza caldurii excesive.va atasez niste poze:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
drill bublu cu cteni
Imagine

attila_cj
senior member
Mesaje: 335
Membru din: 20 Ian 2008 19:47
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de attila_cj » 23 Aug 2010 19:52

Salutare tuturor
am revenit iarasi cu nixte poze de la partida de ieri,de dimineata pana seara,am reusit sa prind 12 buc
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
o asistenta de ocazie :lol:
Imagine
Trebuie sa recunosc ca nu-s cele mai reusite poze,dar au fost facute de mine

Pilbak Levente
member
Mesaje: 276
Membru din: 18 Feb 2009 09:54
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de Pilbak Levente » 23 Aug 2010 21:34

faine capturi!La ce o intrat daca nu e secret bineinteles :lol:
Asteptam primavara

attila_cj
senior member
Mesaje: 335
Membru din: 20 Ian 2008 19:47
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de attila_cj » 23 Aug 2010 21:56

nu e nici un secret..am pescuit cu porumb exclusiv cu aroma de miere si unul flotant,cu momitor,acolo am folosit "secretul"

hs1976
junior member
Mesaje: 73
Membru din: 22 Mar 2011 10:16
Localitate: Cluj-Napoca

Santejude 2011

Mesaj de hs1976 » 11 Apr 2011 09:11

Buna,

Vreau sa merg in weekend-ul urmator ( 15-17 aprilie ). A fost cineva anul asta la Santejude? M-ar ajuta niste impresii de la cei care au fost de curand, cum a mers, daca s-a prins ceva sau daca s-a schimbat ceva fata de anul trecut vizavi de taxa si regulament.

Fir intins tuturor.

Horatiu, Cluj-Napoca

Sanyi
junior member
Mesaje: 30
Membru din: 25 Feb 2005 16:20
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Sanyi » 22 Mai 2011 11:09

Am fost pe lac 19-20.05., pescuit 1 zi, taxa 25lei +25 lei/noapte, pestele se achita 8lei caras, crap nu ai voie trebuie eliberat, carasi 3kg, crap 1 buc 3 kg eliberat. Colegii au inceput pescuiitul pe 18.05. terminat in 22.05. In ziua in care am fost a fost miscare mai mult noaptea la crap, au prins in jur de 8 crapi intre 2 si 8 kg. Au mancat la boiles si porumb.
Nu am poze dar daca primesc , sper sa ma descurg la postat.

Scrie răspuns