textil pt marker

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
remi
member
Mesaje: 141
Membru din: 29 Iun 2007 21:12
Localitate: bucuresti

textil pt marker

Mesaj de remi » 05 Apr 2010 12:30

Vreau sa-mi cumpar niste multifilament pe care o sa-l pun pe o mulineta pe care o s-o folosesc pt marker. Ce recomandati? Multumesc.

marian_popescu
veteran
Mesaje: 613
Membru din: 12 Mai 2008 08:31

Mesaj de marian_popescu » 05 Apr 2010 21:18

eu am unul mai ieftin, de la energo. desi mulineta nu e long cast, un silstar mai vechi cu frana foarte rapida in coada (foarte utila, dar mai buna una cu bait runner), nu am avut probleme la lansare. daca dispui de ceva mai mult de 30 de lei (cat am dat eu pe asta), mergi cu incredere pe powerpro>matasos, rezistent si nu tocmai scump, la noi e 50 de bani metrul. nu inteleg de ce multi merg pe fire intens colorate, cand de fapt se urmareste pluta si semnalele transmise de plumb in lanseta. iar dupa ce iti fixezi markerulpe un loc, musai sa folosesti um accesoriu gen korda backlead sa iti aseeze firul pe substrat, nu numai ca nu incurca un eventual dril, dar ajuta si la camunflaj

Claw
member
Mesaje: 111
Membru din: 01 Feb 2004 05:09

Mesaj de Claw » 13 Apr 2010 17:38

eu as vrea sa folosesc asta ptr marker:
http://www.totalfishing.ro/fir-textil-t ... -9049.html

l-a mai folosit cineva ?

Scrie răspuns