produse bigcarp

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

PANAIT CEZAR
senior member
Mesaje: 411
Membru din: 23 Oct 2004 17:52

INTREBARE

Mesaj de PANAIT CEZAR » 25 Oct 2005 20:42

Firma de la Cluj are site?
Care e magazinul Bigcarp in Bucuresti?
Orice s-ar intimpla fii om,peste n-ai cum sa devii!

Avatar utilizator
mariancarp
member
Mesaje: 196
Membru din: 06 Aug 2005 17:53

magazin energofish

Mesaj de mariancarp » 26 Oct 2005 17:50

Nu vreau sa ma acuze lumea ca fac reclama produsele bigcarp se gasesc la magazinele energofish inclusiv la cluj,in buc e pe str. Vasile lascar ,vezi ca au site dar nu mai este actualizat ........ pe mine ma interesa daca le-a folosit cineva si daca sant bune .

Avatar utilizator
carpkiller
veteran
Mesaje: 689
Membru din: 20 Mai 2004 11:15

Mesaj de carpkiller » 27 Oct 2005 00:12

Sambata si duminica am fost la Peris.
2 feluri de bile :

1. cu fresh smoked salmon cum le fac eu de regula si am mare incredere in ele:
am mixul facut (20kg)si partea lichida aferenta gata amestecata intr-o sticla in frigider.
Partea lichida este : solar fresh smoked salmon aroma, extract, enhancer (amestecate conf dozajului recomandat de producator)+csl(sbs)+ulei de somon (nutra) +piper (big xxx).
Amestecul de lichide este mult prea bogat in ulei pt vremea asta, dar am zis totusi sa incerc, fiind ramas din vara!

2.Boiliesuri cu squid BIG CARP+ atract nash cu whiskey, multimino, extract praf de ficat (nutra), f f putin ulei de somon(nutra) si piper (nutra)
Astea au fost boiliesurile de umplutura facute pt concursul de la Darvari.

Am pescuit cu 4 lansete pe somon si cu UNA SINGURA pe squid BIGCARP (izolata).
Am prins la squid noaptea unul de peste 10kg :lol: , iar la somon am ratat tot noaptea unul asemanator ( a scuipat carligul de imi venea sa mor la aprox 15 m de mal, fiind primul peste peste 10 kg ratat in dril anul asta)
In rest la somon am mai prins 2 pesti, iar la squid peste 10 :D , toti ciortani :-( cu o greutate cuprinsa intre 3 si 4 kg.

Ziua am bagat alta inventie :
Am bagat o lanseta la pellete de rig sbs csl dipuite cu csl din primavara. La lanseta asta se repezeau ciortaneii cu disperare si ca sa-i mai selectez putin bagam cate 2-3

Singura concluzie la care am ajuns (si nu este prima data): uleiul face mult rau in apa rece !

Vlad Pavlovici
senior member
Mesaje: 352
Membru din: 06 Ian 2003 11:24
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Vlad Pavlovici » 27 Oct 2005 10:42

Daca are vreo importanta pentru eventualii cumparatori, produsele Big Carp nu au nici o legatura cu produsele Nutrabaits carora le copiaza numele si ambalajul. Nu sunt facute cu licenta, sunt falsuri impotriva carora Nutrabaits cauta in momentul de fata o cale de atac in justitie.

Ca sa evitam confuzii, nu spun ca toate produsele Big Carp sunt copii. Dar exista unele care reproduc intocmai numele si etichetele Nutrabaits, cum ar fi betaina (ambalata si etichetata identic) sau aromele din seriile Elite si UTCS – de exemplu, Caviar si Fruit Special. Astea sunt falsuri.

N-am dat cu ele, nu stiu cum se compara cu originalul. Dupa parerea mea, falsurile ar trebui retrase de pe piata.

Ionutz Dragu
new member
Mesaje: 1
Membru din: 12 Apr 2005 09:16

Mesaj de Ionutz Dragu » 27 Oct 2005 13:41

Nu stiu daca am voie sa scriu asta pe acest forum ...
Am cumparat Betaina si aroma de ficat Big Carp de pe magazinul online al acestui site in urma cu un an si am fost foarte nemultumit de calitatea acestora.
Betaina mirosea altfel decat cea de la Nutrabaits sau Danish Delight iar la gust aducea suspect de mult cu cleiul de oase.
Cand am folosit aceste 2 ingrediente nu am prins nimic dar nu pot fi sigur 100% ca a fost numai vina lor.
Ionutz

PANAIT CEZAR
senior member
Mesaje: 411
Membru din: 23 Oct 2004 17:52

INTREBARE

Mesaj de PANAIT CEZAR » 27 Oct 2005 17:12

@Carpkiller,"Solar fresh smoked salmon" este cumva aroma naturala?Miroase cumva ca si atractantul "Pezzala"?Si mai am o nelamurire:Cum se traduce exact cuvintul SQUID?
Orice s-ar intimpla fii om,peste n-ai cum sa devii!

Avatar utilizator
patabum
senior member
Mesaje: 441
Membru din: 22 Sep 2003 17:55

Re: INTREBARE

Mesaj de patabum » 27 Oct 2005 17:16

PANAIT CEZAR scrie:...Cum se traduce exact cuvintul SQUID?
Sepie.

PANAIT CEZAR
senior member
Mesaje: 411
Membru din: 23 Oct 2004 17:52

INTREBARE

Mesaj de PANAIT CEZAR » 27 Oct 2005 20:01

Patabum,esti sigur?
Orice s-ar intimpla fii om,peste n-ai cum sa devii!

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 27 Oct 2005 20:03

confirm
Nu face ce nu-ti place!

PANAIT CEZAR
senior member
Mesaje: 411
Membru din: 23 Oct 2004 17:52

INTREBARE

Mesaj de PANAIT CEZAR » 27 Oct 2005 20:08

Stiti de ce am intrebat?Acum stau in fata cu dictionarul roman-englez si nu apare squid.O fi o anumita specie de sepie?
Orice s-ar intimpla fii om,peste n-ai cum sa devii!

Scrie răspuns