Pescuit pe Zaul de cimpie

Intrebari, discutii sau raportari despre locuri de pescuit, rezultate partide, etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

porthos_fishing
new member
Mesaje: 3
Membru din: 21 Iul 2007 17:47

Pescuit pe Zaul de cimpie

Mesaj de porthos_fishing » 24 Iul 2007 19:22

Pentru cei interesati de pescuitul la crap,Zaul de cimpie este ideal,drumul de acces la lac este foarte bun la sosea,bun pe partea cealalta,impracticabil pe timp ploios.O balta frumoasa.In legatura cu curatenia,se poate spune ca este curatica,daca pescarii ar fi mai grijulii ar fi curata.Peste este in balta si frumos.Crap de la 1 Kg,carasi la 300-400gr si mai mari.Pot demonstra cu poze ce relatez.Taxa este de 30 lei ziua si 20 lei noaptea.Se poate pescui cu 4 bete.

Avatar utilizator
Dani Hentiu
maniac
Mesaje: 1210
Membru din: 26 Feb 2004 13:04
Localitate: DEVA
Contact:

Mesaj de Dani Hentiu » 28 Iul 2007 13:22

e frumoasa reclama......dar balta....................slaba
nu mai e ce a fost candva
><)))°>-------- Dani

peterfi lajos
member
Mesaje: 226
Membru din: 15 Noi 2005 09:37

Mesaj de peterfi lajos » 28 Iul 2007 18:04

Cred ca domnul "porthos fishing " nu a pescuit niciodata pe balta respectiva de spune asemenea prostii....................... :oops: :oops: :oops:
Pentru 50 de lei pe 24 de ore ,prinzi cam 2-3 kg karas cit palma,daca ai noroc. :roll: :roll: :roll:

fisherman
member
Mesaje: 114
Membru din: 17 Mar 2005 12:14
Localitate: Alba Iulia

Mesaj de fisherman » 06 Sep 2007 08:26

ok. am inteles ca zaul nu mai merge cum mergea prin iunie, dar as dori ceva vesti despre taureni sau mihesul de campie. a fost cineva pe acolo? de prinde ceva? la mihes mergea bine carasul (e drept, palmas) dar am luat si crap de 3 kg si am avut si ruptura fara drept de apel. nu ma intereseaza trofeele in mod special. oricum eliberez aproape tot, dar vreau sa merg undeva unde sa ma pot distra si cu o varga. daca aveti ceva informatii, va rog sa-mi le impartasiti, daca nu cer prea mult.

Avatar utilizator
raducu
senior member
Mesaje: 486
Membru din: 15 Ian 2007 23:08
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de raducu » 09 Sep 2007 15:53

Da lacul e frumos...........dar gol.
PESCUITUL INSEAMNA ARTA

fisherman
member
Mesaje: 114
Membru din: 17 Mar 2005 12:14
Localitate: Alba Iulia

Mesaj de fisherman » 10 Sep 2007 09:57

ce s-a intamplat la zau? sa fie asa mare dezastrul? mi se pare incredibil pe o balta de dimensiunile zaului. despre baltile invecinate ( taureni, mihes)nici o veste? acum doi ani am prins pe mihes cel mai mare caras din cariera mea de pescar (1.300 kg) si anul trecut am priins crap de 3 kg si am ratat de doua ori ceva care parea cam tot pe acolo dupa cum a plecat cu montura. dar despre seulia, mai stie cineva ceva? stiu ca intr-o vreme era plina de buruiana. nu s-a mai rezolvat nimic? repet: nu vreau sa merg dupa trofee, vreau o iesire in care sa prind peste (chiar daca il eliberez), dar macar ramane adrenalina. mergem la o iesire de familie, ca sa-i zic asa si vrem sa ne simtim bine, deci orice este binevenit, ca oricum nu retinem nimic.

vladootz
member
Mesaje: 118
Membru din: 07 Ian 2006 18:28
Localitate: targu mures/cluj
Contact:

Mesaj de vladootz » 15 Sep 2007 10:11

vezi la valeni...acolo e mult caras mic si prinde oricine(daca mergi si cu doamne sau cu copii ;-) )
distractie placuta
d c in sesiune papa pestii mai bine?

calin_fishing
new member
Mesaje: 2
Membru din: 24 Iul 2007 19:44

am fost la sfirsitul lunii septembrie,se prind carasi

Mesaj de calin_fishing » 07 Oct 2007 08:08

fisherman scrie:ok. am inteles ca zaul nu mai merge cum mergea prin iunie, dar as dori ceva vesti despre taureni sau mihesul de campie. a fost cineva pe acolo? de prinde ceva? la mihes mergea bine carasul (e drept, palmas) dar am luat si crap de 3 kg si am avut si ruptura fara drept de apel. nu ma intereseaza trofeele in mod special. oricum eliberez aproape tot, dar vreau sa merg undeva unde sa ma pot distra si cu o varga. daca aveti ceva informatii, va rog sa-mi le impartasiti, daca nu cer prea mult.

calin_fishing
new member
Mesaje: 2
Membru din: 24 Iul 2007 19:44

raspuns

Mesaj de calin_fishing » 07 Oct 2007 08:12

peterfi lajos scrie:Cred ca domnul "porthos fishing " nu a pescuit niciodata pe balta respectiva de spune asemenea prostii....................... :oops: :oops: :oops:
Pentru 50 de lei pe 24 de ore ,prinzi cam 2-3 kg karas cit palma,daca ai noroc. :roll: :roll: :roll:
Daca vizitezi paginile din album ai sa vezi ca nu vorbeste prostii,se prind bucati frumoase de crap,2.5-5kg.Mai incearca si fir intins

rocki92002
junior member
Mesaje: 54
Membru din: 20 Feb 2009 22:07
Localitate: Cluj - Napoca

Mesaj de rocki92002 » 10 Dec 2009 13:58

A mai fost cineva?

Scrie răspuns