Se poate face dintr-un boiles ready made unul de atractie ?

Discutii despre nade si momeli - bile, mixuri, seminte, pregatire, componenta, conservare, retete, rezultatele lor etc

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 25 Feb 2008 21:20

@friday
Pescuitul la boilies il incepi de obicei cu ready-made-uri. Dar cand prinzi gustul pescuitului la bile, vei simti nevoia sa accezi la o treapta superioara : fabricarea propriilor bile ! :D ;-) Si apoi vor urma si adevaratele satisfactii...cel putin asa am patit eu ! ;-)

Avatar utilizator
danicristi_79
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 07 Iun 2007 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesaj de danicristi_79 » 25 Feb 2008 22:23

vladut mateianu scrie:@friday
Pescuitul la boilies il incepi de obicei cu ready-made-uri. Dar cand prinzi gustul pescuitului la bile, vei simti nevoia sa accezi la o treapta superioara : fabricarea propriilor bile ! :D ;-) Si apoi vor urma si adevaratele satisfactii...cel putin asa am patit eu ! ;-)
Totusi , cum le putem "up-grada" Vladut? Spre exemplu daca merg pe S&O , Solar sau SBS.....ce-mi recomanzi?

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 26 Feb 2008 08:10

Dipuirea cu un amestec nutritiv bazat pe CSL, Atract, Betaina si eventual aroma.....

PS Solubilele tinute in acest timp, vor avea timp de descompunere mai mic !!!!!!! ;-)

Avatar utilizator
cornelserbu
senior member
Mesaje: 314
Membru din: 16 Oct 2005 18:35
Localitate: Bucuresti

Mesaj de cornelserbu » 26 Feb 2008 19:15

Am stat mai demult, la un concurs langa tipul care da sfaturi mai sus :lol: si langa partenerul lui Andrei Vladeanu. Eu foloseam niste ready made-uri renumite (bfm somon caviar & black paper) dipuite cat se poate de bine...am prins destul de bine, dar m-au exterminat. Dupa un an am cazut iar unii langa altii...nada era cam aceeasi...m-au batutu, dar la mustata...trageti voi concluziile.

Avatar utilizator
danicristi_79
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 07 Iun 2007 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesaj de danicristi_79 » 26 Feb 2008 23:27

vladut mateianu scrie:Dipuirea cu un amestec nutritiv bazat pe CSL, Atract, Betaina si eventual aroma.....

PS Solubilele tinute in acest timp, vor avea timp de descompunere mai mic !!!!!!! ;-)
Tinute in dip cat timp :?:

Avatar utilizator
danicristi_79
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 07 Iun 2007 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesaj de danicristi_79 » 27 Feb 2008 09:04

cornelserbu scrie:Am stat mai demult, la un concurs langa tipul care da sfaturi mai sus :lol: si langa partenerul lui Andrei Vladeanu. Eu foloseam niste ready made-uri renumite (bfm somon caviar & black paper) dipuite cat se poate de bine...am prins destul de bine, dar m-au exterminat. Dupa un an am cazut iar unii langa altii...nada era cam aceeasi...m-au batutu, dar la mustata...trageti voi concluziile.
Haideti...povestiti-ne si noua. :-) :-)

Vizitator

Mesaj de Vizitator » 27 Feb 2008 10:28

Clar nu ai mai pescuit cu BFM-uri.

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 28 Feb 2008 10:12

-------------------

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 28 Feb 2008 20:01

Depinde.....intre 1 ora si cateva luni ! :roll: :!:

Avatar utilizator
florioro
veteran
Mesaje: 654
Membru din: 14 Apr 2005 07:47
Contact:

Mesaj de florioro » 28 Feb 2008 23:11

cornelserbu scrie:Am stat mai demult, la un concurs langa tipul care da sfaturi mai sus :lol: si langa partenerul lui Andrei Vladeanu. Eu foloseam niste ready made-uri renumite (bfm somon caviar & black paper) dipuite cat se poate de bine...am prins destul de bine, dar m-au exterminat. Dupa un an am cazut iar unii langa altii...nada era cam aceeasi...m-au batutu, dar la mustata...trageti voi concluziile.
Sa intelegem ca a doua oara nu le-ai mai dipuit asa mult sau locul era mai bun decat prima oara?
Totul pentru crap
www.crap.com.ro

Scrie răspuns